چگونه از کمپرسور باد فندکی فشار قوی برای پنچرگیری تایر استفاده کنیم؟

پنچرشدن تایرهای خودرو حس بدی به همه رانندگان می‌دهد. اغلب اوقات پنچر شدن تایرها در موقعیت‌های حساس و نامناسبی روی می‌دهد. شما می‌توانید به تنهایی با داشتن یک کمپرسور باد فندکی فشار قوی پنچرگیری خودروی خود را انجام دهید.

حال ببینیم چگونه می‌توانیم با این کمپرسور باد فندکی فشار قوی تایر خودروی را پنچرگیری کنیم.

فشار تایر خود را بسنجید

شما فشار هوای تایر خود را می‌دانید. اغلب تایرهای خودرو دارای فشار هوای 100 PSI (پوند بر اینچ مربع) هستند و فشار دقیق تایر به بار محور، تعداد تایرها در هر محور و شرایط جوی بستگی دارد. هر برند میزان دقیق فشار هوای تایر خود را مشخص می‌کند. تنها به عدد دقیق PSI در کنار هر تایر خود بسنده نکنید. دانستن میزان دقیق فشار هوای تایر به شما در انتخاب نوع کمپرسور باد فندکی فشار قوی کمک شایانی می‌کند.

یک فشارسنج لاستیک می‌تواند به شما میزان هوای فشرده موردنیاز برای تایر را اعلام کند. اگر تایرها را زیاد باد کنید، عملکرد و مدیریت تایر بد خواهد بود. اگر تایرها را کم باد کنید، اصطکاک تایر بالا می‌رود و در نتیجه دمای لاستیک افزایش می‌یابد و سیم‌های فولادی داخل تایر آسیب می‌بینند. بسیاری از سازندگان تایر بیان می‌کند به ازای هر 3 PSI کمتر از میزان پیشنهادی فشار هوای تایر، 1 درصد مصرف سوخت بیشتر و 10 درصد آُسیب بیشتری متوجه تایر شما می‌شود.

پنچرگیری تایر را در زمان خنک بودن تایر انجام دهید. دمای پایین تایر سبب می‌شود تایر شما با فشار هوای بیشتری پر شود. اگر در حین رانندگی تایر شما پنچر شد، 30 دقیقه صبر کنید تا تایر شما خنک شود. در غیر این‌صورت، تایرهای خود را با 3PSI بیشتر پنچرگیری کنید.

تایر را آماده پنچرگیری کنید

هر تایر باید یک کلاهک ساقه‌ای در بالای ساقه سوپاپ خود داشته باشد. کلاهک را بردارید و کنار بگذارید. زمانی‌که کلاهک را از روی سوپاپ برمی‌دارید، مقداری از باد تایر خارج می‌شود. پس تا زمان آماده‌سازی کمپرسور باد فندکی خود، کلاهک را برندارید.

کمپرسور باد فندکی فشار قوی خود را روشن کنید

کمپرسور باد فندکی فشار قوی BOHO یا بوهو

کمپرسورهای باد فندکی موجود در بازار با جریان برق کار می‌کند. کمپرسور باد فندکی خود را به برق بزنید تا هوا را جمع کند. مطمئن باشید که از ولتاژ متناسب با ولتاژ کمپرسور باد فندکی خود استفاده می‌کنید. در غیر این‌صورت، کمپرسور باد فندکی شما آسیب می‌بیند. زمانی‌که کمپرسور باد فندکی خود را روشن می‌کنید، صدای موتور کمپرسور باد فندکی را در آغاز کار می‌شنوید.

به دلیل حرکت نکردن خودرو، کمپرسور باد فندکی خود را نزدیک تایر پنچر شده ببرید.  شیلنگ هوا را به کمپرسور باد فندکی خود متصل کنید و کوپلر سریع را در انتهای آن قرار دهید. این کوپلر سریع به شما کمک می‌کند تا هوا را سریعتر در ساقه سوپاپ وارد کنید. اگر نازل‌ها در موقعیت ایمنی قرار دارند، آنها را به کار بگیرید. شلنگ هوا را در ساقه سوپاپ محکم کنید و کمپرسور باد فندکی خود را روشن کنید.

زمان پنچرگیری به میزان پنچری تایر شما بستگی دارد. بسیاری از کمپرسورهای باد فندکی شاخصی (گیج) برای راهنمایی شما دارند و براساس مقدار آن می‌توانید تایر خود را پنچرگیری کنید. برخی از کمپرسورهای باد فندکی با رسیدن فشار هوای تایر به میزان مطلوب، خودکار خاموش می‌شوند. کمپرسورهای باد فندکی دیجیتال به شما میزان دقیق فشار هوای تایر را می‌گویند. در زمان پنچرگیری تایر خودروی خود، از کمپرسور باد فندکی دور نشوید. زیرا باعث بیش از حد باد شدن تایر شما می‌شود.

شلنگ هوای کمپرسور باد فندکی فشار قوی را از تایر جدا کنید

در زمان پنچرگیری تایر خودروی خود، گاه گاهی فشار تایر خود را بسنجید. بسیاری از کمپرسورهای باد فندکی دیجیتال فشار باد تایر را خودکار نشان می‌دهند و با رسیدن به فشار مطلوب، خاموش می‌شوند.

اگر تایر خود را بیش از حد باد کردید، فشار سنج لاستیک را بیرون بیاورید تا مقداری از هوای تایر آزاد شود. زمانی‌که تایر را به اندازه باد کردید، شلنگ هوا را از کمپرسور باد فندکی فشار قوی خود خارج کنید. امکان دارد در زمان جداسازی شلنگ هوای کمپرسور باد فندکی فشار قوی صدای خش خشی را بشنوید. نگران نباشید. این صدا، طبیعی است. کلاهک ساقه را روی سوپاپ قرار دهید.

در پایان

اگر تجربه کافی در پنچرگیری ندارید، نگران نباشید. می‌توانید به راحتی از کمپرسور باد فندکی فشار قوی و تعدادی ابزار ساده برای پنچرگیری تایر خود استفاده کنید. با پیروی از چند نکته آسان، خیلی زود می‌توانید به مسیر خود ادامه دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن