راهنمای خرید کارواش خانگی

گاهی اوقات در کارگاه و منزل جهت تمیزکردن برخی سطوح افراد دچار مشکل شده و نیاز به دستگاهی دارند که بتواند آب را با فشار بالایی پمپاژ کرده و آلودگی های موجود در سطوح مختلف را از بین ببرد. در این زمان استفاده از کارواش خانگی اهمیت بیشتری پیدا کرده و موجب می‌شود تا افراد بتوانند به سادگی آلودگی های موجود بر روی سطوح موردنظر خود را از بین ببرند. در ادامه در خصوص راهنمای خرید کارواش خانگی صحبت خواهیم کرد. کارواش خانگی یکی از ابزارهایی است که در نظافت بسیار زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد و سرعت و کیفیت کار را به نسبت روش دستی به‌مراتب بالاتر می‌برد. کارواش خانگی و قدرت‌های پاشش آن انواع مختلفی دارد و اساتید با توجه به نوع نیاز خود دستگاه مورد نظرشان را انتخاب می‌کنند.

درخصوص کارواش خانگی باید بگوئیم دستگاهی است که به وسیله یک سری تفنگی و نازل می تواند آب را با فشار بسیار زیادی بر روی سطح تعیین شده پمپاژ کند. فشار زیادی که آب هنگام خروج از دستگاه دارد باعث می شود تا آلودگی ها و جرم های موجود به طور کامل از روی سطح پاک شوند. در این مقاله سعی داریم انواع کارواش خانگی و موارد استفاده از آنها را عنوان کنیم تا متقاضیان استفاده از این دستگاه ها بتوانند برحسب نیاز خود کارواش خانگی مناسبی را خریداری نمایند.

مزایای استفاده از کارواش های خانگی

صرفه جویی در مصرف آب:

مهمترین مزیت استفاده از کارواش خانگی صرفه جویی در مصرف آب است. کارواش های خانگی کمتری میزان آب را مورد استفاده قرار داده و بهتر از دیگر روش های نظافتی عملکرد خواهند داشت. زمانی که برای شستشوی فضا و سطحی از شیلنگ استفاده می شود میزان مصرف آب بسیار بالا خواهد بود حال آنکه استفاده از کارواش خانگی موجب می شود تا مصرف آب به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.

صرفه جویی در زمان:

استفاده از کارواش خانگی صرفه جویی بالایی در زمان را نیز به همراه خواهد داشت و در کمترین زمان ممکن بیشترین عملیات شستشو انجام خواهد شد. اگر برای تمیز کردن سطوحی از شیلنگ آب و یا روش های نظافتی دیگر استفاده شود فرد باید مدت زمان بیشتری را صرف انجام عملیات شستشو کند درحالی که استفاده از کارواش خانگی سرعت بالایی به کار بخشیده و سطح بیشتری را در زمان کمتر پاک خواهد کرد. همچنین برای شستشوی خودرو نیازی به انتظار نشستن در صف های طولانی کارواش‌ها نیست.

راهنمای خرید کارواش خانگی

صرفه جویی در نیروی کار:

از دیگر مزایای استفاده از کارواش خانگی می توان به صرفه جویی در نیروی کار نیز اشاره کرد. به کارگیری دستگاه کارواش خانگی موجب می شود انرژی کمتری صرف شده و کار توسط افراد کمتری انجام شود. آبی که با فشار بالا توسط دستگاه پمپاژ می شود می تواند کلیه آلودگی های موجود را از بین برده و نیروی کار کمتری نیز نیاز خواهد داشت. بنابراین صرفه جویی در نیروی کار نیز از دیگر مواردی است که موجب می شود استفاده از دستگاه کارواش خانگی اهمیت بسیاری داشته باشد.

صرفه جویی در هزینه:

شستشوی شخصی ماشین برای علاقه مندان به خودرو و کسانی که وسواس زیادی به خرج می‌دهند امری بسیار لذت بخش است. این کار از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه به نظر می‌آید. کاربر می‌تواند خودروی خود با صرف کمترین هزینه چندین بار در ماه شستشوی نماید.

انتخاب کارواش خانگی متناسب با نیاز افراد

از آنجایی که کارواش های خانگی دارای تنوع بالایی هستند باید در هنگام انتخاب آن ها به نیاز افراد نیز توجه شود و دستگاه مناسبی انتخاب شود. هنگام خرید کارواش خانگی در وهله اول این مسئله کمی دشوار به نظر برسد اما با توجه به کاربردی که از دستگاه توقع دارید می توانید گزینه مناسبی را انتخاب کنید. برای این کار ابتدا باید درنظر داشته باشید دستگاهی که انتخاب می کنید چه کاربردی باید داشته باشد و از آن برای کدام سطوح استفاده خواهید کرد.

کارواش آب گرم یا آب سرد

دستگاه کارواش خانگی به طور کلی به دو دسته شوینده فشار قوی آب گرم و سرد دسته بندی شده و برحسب نیاز افراد انتخاب می شوند. کارواش های فشار قوی آب گرم بیشترین عملکرد خود را در زمینه تمیز کردن موتور و بخش های مختلف ماشین که به روغن و یا گریس آغشته شده اند نشان می‌دهند. افرادی که تمایل دارند خاک و گل و لای موجود در سطوح مختلف را پاک کرده و یا اقدام به لایه برداری رنگ کنند می توانند از کارواش فشار قوی آب سرد را انتخاب نمایند. اغلب کارواش های خانگی که توسط افراد خریداری می شوند از نوع آب سرد بوده و این قابلیت را دارند که با استفاده از مواد پاک کننده بیشترین کارایی را در امر نظافت داشته باشند.

کارواش چرخ‌دار یا بدون چرخ

توجه به مکان موردنظر جهت استفاده از کارواش خانگی نیز در انتخاب آن نقش بسزایی خواهد داشت. چنانچه لازم است دستگاه کارواش را به فضای دیگری جهت انجام نظافت انتقال دهید بهتر است از کارواش های خانگی چرخ دار استفاده کنید تا جابجایی و حمل آن ساده تر باشد. در بین انواع مختلف کارواش های خانگی مدل های سبک و چرخ دار نیز وجود دارد که براساس نیاز و محیط مورد استفاده می توان آن ها را انتخاب کرد.

راهنمای خرید کارواش خانگی

خرید کارواش خانگی برقی یا بنزینی

دستگاه کارواش خانگی برقی که برای استفاده در داخل منزل انتخاب می شوند صدای کمتری را تولید کرده و از این لحاظ گزینه بهتری نسبت به کارواش های بنزینی و دیزلی به شمار می آیند. کارواش های برقی هیچ آسیبی به محیط زیست وارد نکرده و از این لحاظ نیز بهترین انتخاب محسوب می شوند. کارواش های بنزینی برای کاربردهای سنگین ساخته می شوند. معمولا قدرت بیشتری از کارواش برقی دارند و برای انجام کار طولانی مدت مناسب هستند. کارواش بنزینی از آن جا که به برق نیاز ندارد قابلیت جابه جایی بیشتر دارد و در جاهایی که دسترسی به برق آسان نیست هم کاربرد دارد. اما باید توجه داشت که به علت مصارف کاملا صنعتی و قیمت بسیار بالاتر نسبت به کارواش های برقی ،این دسته از کارواش ها زیاد مرسوم نیستند.

مدت زمان استفاده از کارواش های خانگی

از دیگر نکاتی که در هنگام انتخاب کارواش خانگی باید درنظر داشته باشید مدت زمان استفاده از این دستگاه است. چنانچه قرار باشد کارواش خانگی به صورت محدود به کار گرفته شود انتخاب دستگاه هایی که دارای direct drive هستند بهترین گزینه به شمار می رود. مشتریانی که تمایل دارند دستگاه قدرتمند اما کم وزن و کم هزینه ای را خریداری کنند این مدل از کارواش های خانگی بهترین گزینه خواهند بود. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که پمپ دستگاه با سرعت بسیار زیادی خواهد چرخید و این مسئله می تواند استهلاک دستگاه را تسریع کند اما در کاربرد محدود مشکلی را به وجود نمی آورد.

اگر مدت زمان استفاده از کارواش خانگی بسیار زیاد باشد بهترین گزینه استفاده از دستگاه هایی است که از پمپ های تسمه ای در آن ها استفاده شده است. چرا که سرعت چرخش کمتری داشته و استهلاک آن نیز به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده و مدت زمان بیشتری کارایی خواهد داشت.

مخزن کف پاش

برای شستشوی بهتر سطوح ،نیاز است از مواد شوینده استفاده کنید. استفاده از مواد شوینده در کارواش خانگی به سه صورت امکان پذیر است.
1- بدون مخزن مواد شوینده: در این نوع کارواش‌ها مکانی برای مخزن مواد شوینده در نظر گرفته نشده و کاربر در صورت نیاز به کف از روش سنتی که یکی از روش‌های تولید کف می‌باشد ، استفاده می‌نماید.

2- مخزن مواد شوینده نصب شده بر روی دستگاه: در اغلب کارواش‌ها مخزن مواد شوینده یا کف پاش بر روی دستگاه نصب شده است. کاربر می‌تواند مواد شوینده را داخل مخزن مورد نظر ریخته و در هنگام نیاز با روشن کردن مکنده مخزن مواد شوینده از آن بهره لازم را ببرد.

مخزن کف پاش با قابلیت اتصال بر روی گان: در برخی از کارواش‌ها در زمان طراحی به دلیل کاهش حجم دستگاه از یک مخزن جداگانه کف پاش استفاده می‌کنند. این مخزن بر روی تفنگ کارواش نصب می‌شود.

شلنگ جمع کن

کارواش ها از این نظر دارای دو نوع شلنگ جمع کن دار و بدون شلنگ جمع کن تقسیم می‌شود. در نوع شلنگ جمع کن دار ،شلنگ با چرخاندن دسته شلنگ جمع کن توسط کاربر به دور یک حلقه جمع‌آوری می‌شود. این کار سبب نظم بخشیدن به شلنگ شده و از آسیب دیدن به آن جلوگیری می‌کند.

ساکشن یا بدون ساکشن

قابلیت مکنده آب دستگاه به این معنی است که کارواش می‌تواند آب مورد نیاز خود را بدون اتصال مستقیم به شیر آب از استخر ، حوض و یا یک سطل آب مکش کند.این ویژگی در بین کارواش‌های موجود در بازار خیلی مرسوم نمی‌باشد ولی یک ویژگی کاربردی در انتخاب دستگاه کارواش محسوب می‌شود.

نوع لنس کارواش

واژه دیگری که شاید مورد سوال قرار بگیرد لنس است. بخش انتهایی لوله خروجی کارواش را لنس یا لانس می‌نامند. این قطعه از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو شرکت‌های تولید کننده کارواش برای جلب رضایت مشتری از یک گان و دو لنس با امکان نحوه پاشش متفاوت استفاده می‌کنند. نحوه پاشش لنس‌ها به صورت خطی ، نقطه‌ای می‌باشد.

لوازم یدکی و خدمات پس از فروش خرید کارواش خانگی

با توجه به تحریم‌های روز افزون، تهیه قطعات و خدمات پس از فروش محصولات مهم‌ترین نکته در هنگام خرید می‌باشد. گاهی کاربر با توجه به مشخصات فنی ، کشور سازنده ، ظاهر ، قیمت و.. اقدام به خرید کارواش مورد نیاز خود می‌کند. این کار در مرحله اول بسیار رضایت بخش می‌باشد ، اما بعد از مدتی استفاده نیاز به قطعات مصرفی دستگاه خود پیدا می‌کنند که در تهیه آن با مشکل جدی روبرو می‌شوند که در صورت پیدا شدن قطعه مورد نظر می‌بایست هزینه‌ی زیادی را صرف نمایند. فروشگاه ابزار ماشین به کاربران خود توصیه می‌نماید قبل از خرید محصولات از خدمات پس از فروش آن محصول اطمینان لازم را کسب نمایید.

راهنمای خرید کارواش خانگی

مشخصات فنی یک کارواش خانگی خوب

فشار آب

کارواش ها از نظر فشاری که تولید می‌کنند نیز متفاوت هستند. این فشار با بار تعیین می‌شود هر چه میزان بار دستگاه بیشتر باشد قدرت دستگاه بیشتر است. به این نکته باید توجه کرد که هر چه بار دستگاه بیشتر باشد دستگاه بزرگتر و حمل آن سخت تر می شود.

دستگاه های با فشار 100 بار و کمتر از آن برای کاربردهای سبک مناسب هستند. شستشوی خودروی شخصی، مبلمان حیاط، دوچرخه و موتور سیکلت، ابزار باغبانی، وسایل بازی بیرون از خانه و … برخی از کاربردهای این مدل ها هستند.

کارواش با توان خروجی بین 120 تا 180 بار مدل نیمه صنعتی محسوب می شوند و از آنها می توان علاوه بر کاربردهای قبلی برای شستن فنس، دیوار، پاسیو، پیاده راه ،جرم برداری از کف و… هم استفاده نمود. هرچه این شستشوی‌ها بیشتر باشد ، باید از دستگاه‌های با فشار بالاتر استفاده نمود. پر مصرف ترین دستگاه کارواش خانگی که از آن جهت شستشوی خودرو و محیط خانه از جمله پارکینگ ، نمای ساختمان و.. استفاده می‌کنند ،کارواش‌های 140 بار است.

حداکثر جریان آب خروجی

حجم خروجی آب در واقع نشانگر مقدار آبی است که کارواش در یک دقیقه مصرف می کند. این ویژگی به شما کمک می کند تا سرعت زدودن آلودگی از روی تمام سطح را برآورد کنید.

نوع موتور

کارواش‌های خانگی از نظر دسته بندی به دو نوع کارواش دینامی و کارواش ذغالی تقسیم بندی می‌شوند که هر یک دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خود می‌باشند.

فرکانس

فرکانس امواج در اندازه‌گیری فرکانس صدا (مانند امواج رادیویی یا نور)، سیگنال‌های الکتریکی یا دیگر امواج، فرکانس بر حسب هرتز، تعداد سیکل‌های شکل موج تکراری است.

جمع بندی

برای خرید کارواش خانگی حتما راهنمای خرید کارواش خانگی را مطالعه کنید تا بتوانید در خرید کارواش خانگی بهترین انتخاب را داشته باشید. تیم متخصصین ابزار ماشین همه روزه آنلاین می باشند و می توانید مشکلات خود را بازگو کنید تا در سریع ترین زمان بررسی شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن