10 ابزار برای تازه صاحب خانه شده ها

اخیرا افراد زیادی از ما درباره تنوع ابزار خانگی سوال می کنند، پس ما تصمیم گرفتیم تا برای شما مقاله ایی تحت عنوان ” 10 ابزار که هر صاحب خانه ای باید داشته باشد و ابزار هایی که نیازی به داشتنشان نیست” انتشار دهیم، چون به نظرمان رسید که این مقاله ارزش مطالعه داشته باشد و بتواند به برخی از کاربران ما در ایجاد آگاهی برای خرید اولین کیف ابزارخانگی کمک کند. پس همراه ما در ادامه خواندن این مقاله باشید

” آه از شادی و سختی های صاحب خانه شدن”

خرید خانه یک نقطه عطف هیجان انگیز است، اما بعد از اینکه خانه را خریداری و به آن اسباب کشی کردید، شما مسئول نگهداری از آن هستید.

به بیانی دیگر، شما دیگر صاحب خانه ای ندارید که توالت خراب یا شیری که چکه می کند را تعمیر کند.

چه باید بکنید؟

داشتن چند ابزار خانگی ضروری در جعبه ابزار به شما کمک می کند بتوانید برخی تعمیرات معمول را خودتان انجام دهید.

اگر بنوانید همه فن حریف باشید بی شک کلی پول پس انداز خواهید کرد، چرا که در این بازار افراد تعمیرکار به ازای تعمیر یک شیر ساده شاید از شما 200 تا 300 تومان دریافت کنند. پس شما به عنوان یک مرد ایرانی نباید روی خرید ابزار ضروری حساست به خرج دهید.

حتی بهتر است که از خرید کردن از ابزار های داخل سبد حراجی در برخی مغازه ها امتناع کنید و به مغازه های معتبری بروید که شما را به برندهای خوب هدایت می کنند.”

بروس ایروینگ، مشاور نوسازی و مشاور املاک در کمبریج، ماساچوست، نیز معتقد است که:

“هیچ چیز گران تر از یک ابزار ارزان و بی کیفیت نیست.”

در ادامه 10 مورد از ابزارهایی که هر صاحب خانه بهتر است داشته باشد و همچنین سه مورد که بهتر است آن ها را به متخصصین واگذار کنید، برای شما ذکر کرده ایم.

بزار خانگی

چکش میخ کش

شما احتمالاً از قبل یکی از این ها را در اختیار دارید. یک طرف سر چکش مسطح است و برای کوبیدن استفاده می شود، در حالی که طرف دیگر دارای یک بریدگی V شکل است که می تواند میخ ها را از سطوحی مانند چوب بدون آسیب رساندن به میخ یا سطح چوب درآورد. شما می خواهید یک چکش میخ کش ساخته شده از موادی داشته باشید که بتواند در برابر شرایط سخت کاری مقاومت کند و ارتعاشاتی را که از چکش به بازوی شما می رسد کاهش دهد.

البته چکش های بدون شیار میخ کش هم خوب هستند، چون شما به راحتی با یک انبردست یا سیم چین هم می توانید میخ هارو از سطح مورد نظرتون خارج کنید.

مجموعه پیج گوشتی

پیچ گوشتی دستی یکی از ابزار خانگی های پرکاربرد در هر خانه است. این نوع پیچ گوشتی مناسب برای خیلی فعالیت هاست که ممکنه تو هر خونه ایی پیش پیاد که نمونه هم می توان اشاره کرد. سر هم کردن یک صندلی ساده، درآوردن جلد سوییچ،باز کردن سرپیچ چراغ و یا سفت کردن دست گیره های کابینت.

اما انواع مختلفی از سرها و سایزهای پیچ وجود دارد، بنابراین بهتر است پکیجی شامل انواع سر ها و سایزها را خریداری کنید.

دریل خانگی

یک دریل خوب و سبک پرکاربردترین وسیله در ابزار های شماست. خواه در حال نصب پیچ و مهره به داخل پایه های دیواری برای نصب تلویزیون LCD خودتان باشید و یا در حال محکم کردن لولا و یا زدن سوراخ های دستگیره درب باشید.

البته استفاده از دریل های شارژی هم به این معنی است که دیگرلازم نیست نگران پیدا کردن پیریز یا استفاده از سیم سیار در مکان هایی که دسترسی برق سخت است، باشید.

ابزار خانگی

تراز

آیا شما نمی خواهید آثار هنری، تابلو، آینه یا قفسه های خود را در یک زاویه صحیح آویزان و متصل کنید؟ پس از تراز استفاده کنید تا مطمئن شوید همه چیز صاف قرار دارد. تراز وسیله ای است که ازآن در حالت عمومی برای کنترل شیب سطوح و در حالت خاص برای کنترل و اندازه گیری پارامترهای هندسی سطوح استفاده میشود. تراز یکی از پر کاربردترین ابزارهای اندازه گیری است.

 انبر دست دم باریک

شما در طول زندگیتان در خانه بارها پیش می آید که برای تعمیر یک وسیله یا خیلی کار های دیگر از دوتا ابزار انبری استفاده کنید.

یکی از بهترین انبر هایی هم که برای این مواقع می تواند به کمک شما بیاید، همین دم باریک است تا با سره باریک خود کاربرد های خیلی زیادی برای شما داشته باشد.

انبر دست

انبر دست هم اصلی ترین انبر در هر خانه ایی می باشد که در زمان تهیه ابزار خانگی باید اول همه تهیه گردد. خب، فکر کنم که تا حالا متقاعد شده باشید که وجود یک جعبه ابزار ساده در اتومبیل، محل کار و یا حتی خانه بسیار ضروری است.

انبر دست قوی ترین انبری می باشد که شما برای منزل خودتون می تونید خریداری کنید تا در زمان لزوم به کمک شما بیاید. از انبردست برای خم کردن و فشردن وسایلی که نیازمند نیروی بیش از نیروی دست انسان است، استفاده می شود. از انبردست برای نگه داشتن، خم کردن، بریدن سیم و کابل، چرخاندن یا خم کردن قطعات فلزی کوچک و بیرون کشیدن میخ از دیوار یا چوب یا هر جای دیگری استفاده می‌شود.

سیم چین

سیم چین ها و یا قیچی های سیم بر از جمله ابزار آلات مکانیکی هستند که ممکن است در هر خانه ای وجودش لازم باشد و به منظور بریدن و قطع کردن سیم ها و کابل ها مورد استفاده قرار می گیرد. وجود این ابزار در خانه موجب میشود تا بتواند اموری مانند کوتاه کردن سیم لامپ، عوض کردن دو شاخه یک وسیله برقی و یا کارهایی از این قبیل. پس حتما یک سیم چین هم تهیه نمایید.

فاز متر

فاز متر از مهمترین ابزار خانگی است. فازمترها بیشتر به شکل پیچ گوشتی ساخته می شوند و علاوه بر باز و بسته کردن پیچ، برای تشخیص سیم فاز از سیم نول نیز بکار میرود. هر گاه نوک فازمتر را داخل یکی از خانه های پریز یا سر سیمی که برق در آن جریان دارد بگذاریم و انگشت دست را روی پیچ انتهایی دسته آن قرار دهیم، اگر لامپ آن روشن شد آن سیم فاز است. چون برق یک منبع انرژی خیلی مفید، ولی بسیار خطر ناک است.

پس شما به یک فاز متر احتیاج دارید تا سیم های بدون روکش را ابتدا قبل از کار بررسی نمایید تا برق نداشته باشند، یا با اشتباه وصل کردن سیم ها باعث سوختن و انفجار چیزی نشوید.

آچار کلاغی

شما در کنار دم باریکی که برای خود تهیه کردید می توانید یک آچار کلاغی هم تهیه کنید. شما می توانید از دم باریک برای گرفتن میخ ها و خم کردن سیم هایی که ابزارهای بزرگتر و حجیم تر یا انگشتان نمی توانند به آن ها برسند استفاده کنید. آچار کلاغی هم برای کارهایی که شامل سفت کردن و پیچش دادن است می توانید استفاده کنید.

البته آچار کلاغی برای افراد کمی فنی تر کاربرد دارد و اگر هنوز تجربه زیادی در موارد فنی ندارید شاید بتوانید کمی دیر تر این آچار را تهیه کنید.

ابزار خانگی

متر

از اهمیت متر نمی توان در ابزار خانگی غافل شد. زیرا هر کاری که احتیاج به حداقلی از دقت داشته باشد، نیازمند اندازه گیری است. با یک متر ساده میتوانید هر چیزی را که بخواهید اندازه گیری کنید.

آچار فرانسه

خیلی از قفسه ها، میز ها، خیلی از اجزای تشکیل دهنده ماشینی که سوار می شوید و …. از پیچ و مهره هایی درشون استفاده شده که شما برای بستن و یا باز کردن آنها باید از آچار فرانسه استفاده کنید. البته اگر کمی حرفه ایی تر هم بخواهید عمل کنید، می توانید یک مجموعه آچار تخت هم تهیه کنید.

کاردک

چه در حال پر کردن ترک ها باشید، چه از بین بردن رنگ خشک، شما از یک کاردک تیغه دار استفاده می کنید. البته کاردک ها اندازه های مختلفی دارند، ولی شما احتیاجی نیست که همه سایز هارو داشته باشید و تنها کافیست که سایز متوسط اونها رو در جعبه ابزار خود داشته باشید.

منگنه دستی صنعتی

منگنه برای نیازهای معمول مانند نصب کردن صفحات مختلف، مستقر کردن پارچه، نصب ورق های عایق و همچنین برای کارهای اتصال سریع دیگر بسیار مناسب است.

منگنه دستی یک ابزاریست که کمی حرفه ای تر برای بیشتر صاحبان خانه ها است. زیرا می توان خیلی از این کارها را با یک میخ ریز تر و همان چکشی که قبلا تهیه کردید انجام داد.

ابزار هایی که شما به آن ها نیازی ندارید

یک قانون کلی وجود دارد که می گوید، اگر دو انگشت شست خود را دوست دارید از ابزارهای تیز و سنگین اجتناب کنید. اگرچه اره رومیزی، اره گردبر و اره برقی مفید هستند، اما باید با احتیاط با آن ها کار کرد.

بر اساس دستاورد های کارشناسان، هر ساله افراد بسیاری با صدمات حاصل از استفاده غیر درست از ابزار آلات صنعتی حرفه ایی تر به اورژانس ها مراجعه می کنند.

این بدان معنا است که در صورت علاقه به استفاده از ابزار های حرفه ایی صنعتی مانند انواع فرز ها و …. باید که ابتدا آموزش های لازم را پیش یک فرد مسلط ببینید و بعد هم کاملا با احتیاط کار کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن